نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست
كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست
نوشته شده در تاريخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

بيماري شقاق يا فيشر مقعدي چيست؟

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

بيماري شقاق يا فيشر مقعدي چيست؟ : ممكن است بارها با اين صحنه روبه رو شده باشيد كه ناحيه اي از بدنتان دچار ترك خوردگي هاي سطحي يا جزئي شده باشد معمولا لب بيشترين ترك خوردگي را هميشه دارد كه بر اثر خشك شدن دچار ترك مي شود حتما با ديدن اولين ترك شما دنبال راهي براي درمان مي رويد تا شدت ترك ها بيشتر نشود و كمتر اذيت بشويد. ما اين مثال را اينجا براي تان بيان كرديم تا به طور ساده شقاق را توضيح داده باشيم.

شقاق

پس منظور از شقاق يعني ترك‌خوردگي باريكي كه با طول و عمق مشخصي در پوست يا يك ديواره‌ي يا غشاي مخاطي ايجاد مي شود. درباره شقاق بايد گفت كه شقاق در واقع يك بيماري بسيار شايع است كه راه درمان آن بسته به نوع ناحيه اي كه به وجود آمده بسيار ساده است و فقط بايد توجه كنيد كه خيلي زود آن را پيگيري كنيد. در بدن نقاط مختلفي هستند كه دچار شكاف مي شوند و شقاق در بدن صورت مي گيرد شقاق مقعد و شقاق پا، شايع ترين شقاق هايي هستند كه در بدن رخ مي‌دهند.

پس متوجه شديد كه منظور از شقاق مقعدي همان زخم شدن لبه داخلي مقعد را مي گويند. شكاف وقتي در ناحيه مقعد صورت مي گيرد وضعيتي بسيار دردناك را براي فرد ايجاد مي كند كه اين درد از حاصل زخم سطحي يا پارگي است كه در ناحيه پوشش سلولي مقعد صورت گرفته است. شقاق به صورت يك خط طولي در قسمت زيرين كانال مقعد و در ناحيه زير خط دندانه‌اي شكل مي گيرد و از آن جايي كه اين قسمت مقعد از گيرنده هاي حساسي تشكيل شده است باعث احساس درد زيادي در اين ناحيه مي شود.

شقاق با نام علمي فيشر شناخته مي شود و در واقع به زخم هاي كه در لبه ي داخلي مقعد شكل مي گيرد، فيشر گفته مي شود؛ و بسيار دردناك است اين درد ناشي از پارگي و ترك خوردگي در پوشش سلولي مقعد است كه اين ترك ايجاد شده بر ديواره‌ي پوشش داخلي بدن به هيچ وجه نبايد با بريدگي اشتباه گرفته شود.

در صورتي كه فورا براي درمان شقاق مراجعه نشود ممكن است كه بر اثر كششي كه در ديواره مقعد به وجود مي آيد اين زخم هاي سزحي و ترك ها گسسته تر و عميق تر شوند كه در اين صورت ممكن است تبديل به يك مشكل بزرگ و حاد در فرد مي شود.

بروز اين مشكل يعني ترك خوردگي در قسمت داخلي ديواره كانال مقعد و مابين دو دريچه‌ي ابتدايي و انتهايي مقعد درقسمت انتهايي لوله‌ي گوارشي يعني قسمت راست‌روده باعث شقاق يا فيشر مقعد مي‌شود. پس تا حدودي درباره فيشر مقعد متوجه شديد كه اين بيماري يك بيماري كاملا شايع است كه در بيشتر مواقع با بواسير كه از اختلالات ناحيه مقعد است اشتباه گرفته مي‌شود.

شكل شقاق مقعدي شبيه به يك قطه اشك خطي است كه بسيار هم اين مشكل دردناك است؛ كه به صورت يك شكاف و چاك در بافت پوششي نرم و مرطوب قسمت انتهايي كانال مقعد ديده مي شود اين زخم و شكاف در كوتاه مدت شامل سطح پوششي ديواره‌هاي داخلي مقعد و در بلندمدت به صورت عميق و تمام قسمت ضخامت مخاط مقعد را دربر مي گيرد. اين اتفاق ربطي به جنسيت فرد ندارد و در دو جنس زن و مرد اتفاق مي‌افتد.

در بيشتر خانم ها دچار شدن به اين عارضه مي توانند بعد از زايمان و در خانم هاي كه دچار بيماري كرون هستند رخ دهد. شيوع اين بيماري بيشتر در سنين جواني و ميانسالي است و خوشبختانه با افزايش سن احتمال اينكه فيشر مقعد دچار شويد بسيار كمتر مي‌شود. ممكن است اين بيماري در كودكان كمتر از يك سال نيز به وجود بيايد.

براي اينكه از درد و ايجاد فشار بر روي ناحيه كم كنيد بهتر است تا با رعايت روش ها و رعايت رژيم غذايي براي ابتلا نشدن به يبوست امكان بهبود نسبي را فراهم كنيد. ولي اگر بر ناحيه زخم فشاري وارد شود قسمت اسيب ديده بدتر مي شود. درمان طبي براي درمان اين بيماري وجود ندارد و تنها راه خلاص از ان انجام جراحي است اما بيشتر محققان دنبال پيدا كردن راهي هستند تا به جاي انجام جراحي براي درمان اين بيماري درمان هاي دارويي و ديگري را پيدا كنند.

علائم بيماري شقاق يا فيشر مقعد

درباره بيماري شقاق يا فيشر در بخش قبل گفتيم كه اين عارضه بيشتر در اثر ضربه و فشاري كه به پوشش داخلي ديواره‌ي مقعد در هنگام اجابت مزاج يا ديگر عللي كه باعث كشش كانال مقعد مي شود به وجود مي ايد كه منجر به ترك يا شكاف در دهانه مقعد مي شود. درباره علت دقيق و علمي هنوز اطلاعات دقيقي اراده نشده است ولي بيشتر همين امر يعني وارد شدن ضربه‌ي سخت به ديواره كانال مقعد را باعث ايجاد فيشر مي دانند.

بيشتر كساني كه در اجابت مزاج شان دچار مشكل هستند و ممكن است كه حركت مدفوع خشكو سفت يا خيلي شل در حين خروج از مقعد باعث وارد شدن ضربه به ديواره‌ي مخاطي مقعد بشود و دهانه مقعد به اين ترتيب آسيب ببيند. معمولا اين اتفاق بيشتر در افرادي رخ مي دهد كه عضلات دريچه‌اي ناحيه‌ي مقعد آن بسيار تنگ‌ است اين افراد نسبت به سايرين خيلي بيشتر شرايط ابتلا شدن به اين بيماري را دارند. در اينجا ما نادرترين دلايل ايجاد ترك و شكاف در مقعد را برايتان بيان مي كنيم مشكلات ناشي از التهاب روده، وجود عفونت در مقعد و تومور اين عوامل از دلايل فيشر مقعدي هستند.

بسياري از افراد خودشان با كارهاي اشتباه و رژيم‌هاي غذايي غلط كه در ان ها از موادي كه حاوي فيبر فراوان است پرهيز مي كنند و اين افراد مستعد ابتلا به اين بيماري هستند زيرا همان طور كه مي دانيم فيبر خاصيت بسيار بالايي در بهبود دستگاه گوارش و روده دارد و عدم مصرف كافي مواد غذايي پرفيبر مانند ميوه و سبزيجات فرد را براي فيشر مقعدي آماده مي كند. در بسياري از افرادي كه در حين دفع مدفوع دچار مشكل مي شوند هم اين امان وجود دارد تا اين بيماري را تجربه كنند بسياري از افراد با انجام جراحي در ناحيه مقعد باعث تنگ شدن مقعد مي شوند كه همين عامل يكي از علل اصلي بيماري شقاق مقعدي است.

در بيماري شكاف مقعد يا فيشر اغلب بيماراني كه از اختلالات زمينه‌اي دريچه‌ي مقعد رنج مي برند اين افراد بيش از سايرين دچار آسيب شكاف و ترك مقعدي با كوچك ترين فشار و ضربه خواهند شد. در سال هاي گذشته محققان مطالعاتي را بر روي بيماران مبتلا به شقاق انجام دادند كه نتيجه اين مطالعات نشان داد كه طي بيشتر افرادي كه از بيماري شقاق مقعدي رنج ممي برند قبل از مبتلا شدن به شكاف مقعدي حداقل به يك بيماري زمينه‌اي دريچه‌ي مقعدي مبتلا هستند.

در اين رابطه يكي از شايع ترين اختلالات زيمنه اي كه روي فرد اتفاق مي افتد بزرگ شدن غير طبيعي عضلات دريچه‌اي مقعد است كه اين اتفاق باعث ايجاد فشار در كانال مقعدي مي‌شود. در كساني كه از بيماري فيشر رنج مي برند حتي در زمان استراحت هم فشار را روي عضله احساس مي كنند در بيشتر افراد چون كانال مقعد در قسمت خط وسط ديواره پشتي ضعف دارد احتمال ايجاد فيشر در اين ناحيه معمولا بيشتر است.

معمولا ممكن است كه براي بيشتر افراد درباره وجود زخم ها و ترك هاي مقعدي بسيار سوال پيش بيايد و اين كه سيستم ايمني بدن ما چرا قادر به بهبود اين نوع بيماري ها نيست و چرا بدن ما با وجود داشتن قابليت بالا در بهبود خود‌به‌خودي بسياري از زخم‌هاي كوچك چرا از بهبود يك ترك كوچك در مخاط مقعد عاجز است و نمي تواند اين مشكل را حل كند تا بيماري شدت نگيرد و وخيم تر نشود؟

در جواب بايد بگوييم كه در قسمت مقعد و در ناحيه ي داخلي ان عواملي وجود دارند كه مانع بهبود خودبه‌خود ترك مي شوند. يكي از همين عوامل اجابت مزاج است مدفوع در هنگام عبور از روده و در مقعد هنگام تخليه شدن به بيرون باعث ايجاد سايش و تحريك فيشر مي شود. علل ديگري كه وجود دارد اين است كه در اثر انقباض در عضله دريچه مقعد كه در اين صورت خونرساني به محل فيشر كمتر مي شود و باعث مي شود تا بافت‌هاي آسيب‌ديده ديرتر بهبودي پيدا كنند.

از علت هاي اصلي و اساسي ايجاد فيشر مي توان به موارد زير اشاره كرد

 • اسهال‌هاي طولاني مدت
 • دچار شدن به يبوست‌هاي مزمن كه بيشتر در بزرگسال ها رخ مي دهد
 • تميز كردن مقعد به صورت خشن و با دستمال‌هاي زبر
 • برقراري رابطه‌ي جنسي از راه مقعد
 • تنگ بودن عضلات دريچه مقعدي‌
 • بارداري
 • سرطان راست روده
 • بيماري‌هاي التهابي روده
 • بيماري‌هاي مقاربتي
 • بيماري كرون
 • تحريك مقعد با خاراندن آن (به صورت يك حركت پاسخي خارش ناشي از انگل روده‌اي مانند كرمك).
 • آسيب ديدن مقعد هنگام زايمان سخت

بهترين روش هاي درمان شقاق يا فيشر

برچسب ها: , ,ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

بيماري كيست مويي يا سينوس پيلونيدال

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

بيماري كيست مويي يا سينوس پيلونيدال چيست؟ : ابتدا در قسمت بايد معني سينوس را بدانيم ما اكثرا كلمه سينوس را همراه با بيني مي شنويم ولي بهتر است بدانيم كه سينوس به معني كانال يا حفره است و مي تواند در تمام قسمت هاي بدن وجود داشته باشد سينوس پيلونيدال يك بيماري خوش خيم است كه كيست مويي يا سينوس پيلونيدال (PNS) نيز گفته مي شود.

كيست مويي

كيست مويي يا سينوس پيلونيدال (PNS) به شكل سوراخ كوچك، تونل يا گودال است كه در شكاف بالاي خط باسن و پايين استخوان دنبالچه قرار دارد. سينوس پيلونيدال يك مشكل مزمن پوستي حاوي مو است كه با يك يا چند دهانه‌ي كوچك به سطح پوست باز مي‌شود و مي‌تواند درد شديدي ايجاد كند. اين بيماري در ابتدا هيچ ارتباطي با سرطان ندارد.

كيست مويي يا سينوس پيلونيدال كانون عفونت است و اكثرا الوده و عفوني است همچنين . در صورت عفونت ممكن است چرك و ترشحات خوني با بوي نامناسب از آن تراوش كند. سوراخ سينوس پيلودنيال آلوده به شكل كيست يا آبسه پيلونيدال ظاهر مي‌شود. خيلي كم اتفاق مي افتد كه سينوس در ساير قسمت هاي بدن رخ دهد.

كيست مويي در زنان و مردان رخ مي دهد ولي بيشتر در مردان و افراد جوان ديده مي شود مخصوصا كساني كه دلايلي مجبورند ساعت هاي زيادي بشينند مانند راننده تاكسي ها بيشتر رخ مي دهد در مردان در شرايط يكسان در مقايسه با زنان چهار برابر بيشتر ايجاد مي شود. اين بيماري در كودكان بسيار نادر است.

در رابطه با بيماري هاي نشيمنگاهي بيشتر بدانيد : بيماري نشيمنگاهي

اين بيماري به دليل فاصله كوتاه آن از مقعد و شبيه لانه‌اي از مو بودن سينوس پيلونيدال نام گرفت و اولين بار توسط پزشكان در سال ۱۸۸۰ تشخيص داده شد. به اين بيماري « بيماري جيپ » نيز گفته مي شود زيرا در طول جنگ جهاني دوم به دليل وضعيت هميشه نشسته رانندگان در جيپ اكثرا دچار اين بيماي مي شدند.

اين بيماري نياز به روش تشخيصي خاصي ندارد و پزشك با مشاهده به راحتي به وجود آن پي مي‌برد زيرا بسيار واضح است. بلافاصله بعد از اينكه متوجه بيماري سينوس پيلونيدال شديد حتما بايد براي درمان ان اقدام كنيد و حتما نبايد منتظر نشانه‌ها و علايم ازاردهنده شويد هرچند محل و موقعيت و همچنين ظاهر اين بيماري منجر به خجالت و شرمساري در افراد مبتلا مي‌شود ولي بايد به اين اتفاق همانند يك جوش يا خال نگاه كرد و خود را به خاطر وجود آن سرزنش نكرد.

علت كيست مويي يا سينوس پيلونيدال

علت اصلي و دقيق اين بيماري هنوز مشخص نشده است ولي بر اساس برخي شواهد و حدس و گمان ها مي توان گفت كه تا حدودي علت آن اكتسابي و تركيبي از تغييرات هورموني پس از بلوغ، رشد مو و اصطكاك ناشي از لباس طي نشستن طولاني‌مدت است.

هورمونهاي جنسي براي اولين بار در سن بلوغ توليد مي شوند كه با تحت تأثير قرار دادن غدد سباسه ممكن است آغازگر بيماري پيلونيدال باشند. از طرفي فعاليت‌هايي كه باعث اصطكاك مي‌شوند، موهاي در حال رشد در منطقه را مجبور به پسرفت در زير پوست مي‌كنند. بدن به صورت ذاتي موهاي زير پوستي را به عنوان يك جسم خارجي تلقي مي‌كند و يك پاسخ ايمني نسبت به آن راه مي‌اندازد. اين پاسخ ايمني مي‌تواند به شكل كيست در اطراف موها بروز كند. پوست تحريك شده متورم، قرمز و دردناك خواهد شد.

با توجه به شواهد موجود در صورت داشتن برخي از نشانه ها احتمال اين كه دچار اين بيماري شده ايد وجود دارد كه برخي از ان نشانه ها عبارت اند از :

 • اضافه وزن يا چاقي : چاقي ازيك طرف منجر به كم تحركي فرد و از طرفي ديگر باعث تعريق هميشگي گودي باسن مي‌شود و از اين طريق بر احتمال كيست مويي مي‌افزايد.
 • شغل كم تحرك :  كارهاي كم تحرك و نشسته مانند كارمندي و رانندگي باعث اصطكاك پوستي بيشتر در ناحيه‌ي پشت و نشيمن‌گاه در خواهند شد.
 • وجود سوراخ مادرزادي انتهاي دنبالچه‌اي: اين سوراخ شرايط را براي گير افتادن مو مساعد مي‌كند.
 • سابقه‌ي خانوادگي : رويت شده اين بيماري در ساير اعضاي خانواده در بيش از يك سوم موارد وجود دارد.
 • ضربه به ناحيه پايين كمري : مثلا ضربه به ناحيه‌ي نشيمن‌گاه طي سقوط و آسيبي كه طي ضربه در بافت‌ها ايجاد شده است.
 • پر مويي يا داشتن موهاي مجعد و درشت : تراكم بالاي موهاي در يك ناحيه احتمال گير افتادن‌شان در پوست زياد مي‌كند.
 • سن : سينوس پيلونيدال مي‌تواند در هر سني رخ دهد، اما در بزرگسالان جوان بين سنين ۱۵ تا ۴۰ سال شايع‌تر است.
 • جنس مذكر : به دليل داشتن مقدار بيشتري مو نسبت به زنان با احتمال بيشتري در معرض خطر اين كيست مويي هستند.
 • پوشيدن لباس‌تنگ : لباس‌هاي تنگ و چسبان ميزان اصطكاك را بيشتر و فرد را مستعد سينوس پيلونيدال مي‌كند.
 • بهداشت فردي ضعيف : عدم رعايت بهداشت به خصوص در ناحيه‌ي مقعد و اطراف آن منجر به آلودگي پوستي و قرار گرفتن در معرض عفونت كيست مويي خواهد شد.

علت اصلي اين بيماري مشخص نيست ولي مي توان به احتمال زياد گفت كه ، اين كيست در نتيجه‌ي گير افتادن مو زير پوست و سپس التهاب و تحريك بافتي ناحيه ايجاد مي‌شود كه در صورت آلودگي مي‌تواند چرك كند و باعث رنجش فرد شود.

راه‌هاي پيشگيري از كيست مويي يا سينوس پيلونيدال

در همه بيماري ها پيشگيري حرف اول را مي زند در اين بيماري نيز بهترين راه پيشگيري است و بيماري كيست مويي يك اختلال ساده دردسرآفريني است كه فقط به دليل رعايت نكردن اصول بهداشتي و سبك نادرست زندگي با بروز درد فراوان و نداشتن درماني جزء جراحي ايجاد مي‌شود، معقولانه است تا با آموزش صحيح سطح آگاهي افراد را بالا برده و از بروز آن جلوگيري نمود. هميشه اقدامات پيشگيرانه از بيماري‌ها راحت‌تر و كم‌هزينه‌تر بوده و به نفع سلامتي افراد است.

سينوس پيلونيدال

اكثرا افراد بيماري اين بيماري را در مرحله اي كه كار از كاز گذشته است متوجه مي شوند زيرا اين بيماري در مراحل اوليه بدن هيچ علايمي شروع به شكل‌گيري مي‌كند در موارد بسيار كم هم تب، درد مفاصل و عضلات و يا ناراحتي ظاهر مي‌شود. اين علايم معمولاً از باكتري آلوده‌كننده‌ي سطح پوست ناشي مي‌شود. گاهي اوقات علايم تا بروز درد و قرمزي محل و تشكيل آبسه و حتي تخليه خود به خودآن پيش مي‌رود.

مناسب‌ترين اقدامات پيشگيرانه كيست مويي شامل:

همان طور كه گفته شد براساس برخي گفته دليل اصلي اين بيماري مو است پس بهترين راه براي مقابله با ان از بين بردن موهاي ناحيه‌ي انتهايي كمر است.مي توان با ليرز براي هميشه از شر ان مو ها خلاص شد يا مي توان ان ها را كوتاه نگه داشت.

يك راه پيشگيري مناسب ديگر استفاده از صابون‌هاي ضد باكتري و يا گليسيرين براي پاك كردن اين منطقه از هر گونه باكتري است. صابون بايد به اندازه كافي و نه بيشتر استفاده شود تا منافذ پوست را مسدود نكند. ماليدن آرام صابون بر روي پوست ناحيه از عفونت منطقه جلوگيري مي‌كند. البته بايد دقت نمود كه پس از اتمام شست‌وشو هيچ اثري از صابون بر روي منطقه باقي نماند و ناحيه كامل خشك شود. بنابراين استحمام روزانه مي‌تواند بسيار مفيد باشد؛

يكي از دلايل اين بيماري كم تحركي و نشستن مدام است كه براي جلوگيري از اين بيماري بايد از نشستن مداوم خودداري كرد و هم چنين بهتر است براي اينكه دچار اين بيماري نشويد از لباس هاي گشاد استفاده كنيد.

يكي از دلايل اين بيماري اضافه وزن و چاقي است زيرا در اين صورت ميزان تعريق افزايش مي يابد پس براي جلوگيري از اين بيماري ابتدا بايد وزني مناسب داشت و براي داشتن وزن مناسب بايد تغيراتي در عادت هاي روزانه و رژيم غذايي ايجاد كرد تا دچار اضافه وزن نشويد.

اما اگر دچار بيماري سينوس پيلونيدال شديد جاي هيچ گونه نگراني نيست زيرا با انجام برخي كار ها مي توان از پيشرفت ان جلوگيري كرد اما اگر آبسه ايجاد شده در بدن به ورت خود به خود تخليه نشد حتما بايد به پزشك مراجعه شود تا با استفاده از يك جراحي ساده ان را تخليه كند.

زماني كه اين كيست تازه در بدن شما ايجاد شده است و دچار الودگي و چرك نشده است مي توانيد با استفاده از حمام آب گرم يا نشستن در وان يا لگن محتوي آب و نمك از درد و التهاب بيشتر آن پيشگيري كنيد. البته براي از بين بردن اين بيماري برخي روش هاي طبيعي نيز وجود دارد مانند استفاده از زردچوبه زيرا اين ماده خواص ضد التهابي دارد همچنين روغن درخت چاي به سبب اين كه خاصيت ضد‌عفوني‌كنندگي مي تواند مانع پيشرفت اين بيماري شود.

هنگاهي كه همه ي راه هاي جلوگيري از اين بيماري را انجام داديد ولي باز دچار بيماري كيست مويي شديد مي توانيد با مراجعه به پزشك و انجام جراحي ان را به راحتي از بين ببريد.

برچسب ها:ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

درمان شقاق با طب سنتي

درمان شقاق يا فيشر مقعد با طب سنتي  , درمان شقاق با طب سنتي : در تعريف طب سنتي بايد گفت كه اين طب در كشور ما از سال هاي خيلي دور بوده و هست و سابقه‌ي ديرينه ي را دارد. هدف درمان در اين طب شناخت طبع‌هاي انساني است كه براي درمان شقاق يا فيشر مقعدي با استفاده از روش هاي مختلف انجام مي شود. درباره طب سنتي بايد به اين مورد توجه داشته باشيم كه اين طب جنبه‌ي حمايتي يا پيشگيرانه دارد يعنب اينكه به جاي از بين بردن و رفع علت بيماري فقط در دفع و كاهش علايم آن نقش دارد.

درمان شقاق با طب سنتي

مهم ترين روش هاي درمان طبي عبارتند از:

 • گياه‌درماني
 • ماساژدرماني
 • حجامت
 • بادكش درماني
 • زالو درماني

در روش گياه درماني براي درمان شقاق يا فيشر مقعد معجون يا پمادهايي را از گياهان دارويي تهيه مي‌كنند كه اين پماد هاي گياهي نقش به سزايي را در تسكين درد و خونريزي شقاق يا فيشر مقعد دارند. در درمان شقاق يا فيشر گفتيم كه اولين و مهم ترين كار اين است كه بيماري و علت زمينه اي كه فرد را دچار شقاق يا فيشر مقعد كرده است در ابتدا درمان شود. پس هنگامي كه فرد به جاي مراجعه به پزشك از طب سنتي براي درمان شقاق يا فيشر استفاده مي كند از آن جايي كه اين درمان بون تشخيص علت صورت مي گيرد ممكن است كه نتيجه بخش نباشد.

در واقع در اين مقاله درباره درمان سنتي به اين نتيجه رسيديم كه اين درمان براي رفع شقاق يا فيشر مقعد نه تنها مناسب نيست بلكه با تشخيص ندادن بيماري زمينه ي ايجاد شقاق روند درماني را به تاخير مي اندازد و طول درمان بسيار كند پيش مي رود و ممكن است تا اين بيماري پيشرفت هم بكند. وقتي از گياهان دارويي براي تهيه يك پماد استفاده مي شود معمولا چند نوع گياه با هم تركيب مي شوند مهم ترين مورد كه در اين طب مورد بررسي قرار نمي گيرد بحث حساسيت دادن گياهان است دارويي است كه ممكن است وقتي با هم تركيب مي شوند باعث ايجاد حساسيت مثل خارش يا اگزما در فرد شود كه اين اصلا روش قابل اطميناني براي درمان نيست و در افراد مختلف اثربخشي به شكل يكساني را ندارد.

درباره طب سنتي بايد به اين نكته اشاره كرد كه از ان جايي كه اين طب يك طب درماني اقليمي است و در تمام نقاط دنيا از اين روش درمان به شكل ها و نوع هاي گوناگوني استفاده مي شود. ممكن است كه در تهيه‌ي گياهان دارويي ناخالصي هاي كه در موجوداست باعث مي شود تا درمان در افراد اثرهاي متفاوتي را از خود نشان بدهد.

هرچند كه اين روش درماني پايه و اساس يكساني را ندارد ولي با وجود اين باز هم بسياري از افراد اين روش را رد نمي كنند و براي درمان بيماري ها به سراغ اين روش ها مي روند اين روش به طور كامل نفي نمي شود اما بهتر است براي درمان و نتيجه بهتر از روش‌هاي درماني دارويي، جراحي و روش‌هاي نوين ليزر درماني كه در اين روش ها اثبات شده هستند و در نتيجه گرفتن و بهبود سريع بيماري هم بسيار نقش دارند.

نكته مهم درباره درمان هر نوع بيماري اين است كه بايد ابتدا قبل از انجام هر نوع روش درماني در اولين فرصت به يك متخصص مراجعه كنيد تا با تشخيص صحيح و نوع درمان خيلي زود مراحل بهبودي را پشت سر بگداريد درباره نوع درمان پزشك به شما مشاوره هاي لازم و بهترين راه را معرفي مي كند. تحقيقات نشان داده است كه درمان‌هاي پزشكي با كمترين ضريب خطا مي توانند ميزان مؤفقيت بيشتر ي را براي فرد به وجود بياورند

برچسب ها: , , ,ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

درمان خانگي شقاق يا فيشر مقعد

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

درمان خانگي شقاق يا فيشر مقعد : توجه به اين مسئله در درمان شقاق يا فيشر مقعد بسيار مهم است در صورتي كه بيماري زمينه اي براي شقاق يا فيشر در فرد نباشد و ايجاد شقاق فقط از روي رژيم هاي غلط تغذيه اي و عادت ها و رفتارهاي اشتباه باشد مي توان درد حاصل از شكاف و ترك ديواره‌ي مخاطي كانال مقعد را با استفاده از چند راه‌كار ساده با روش هاي درمان خانگي تسكين داد و بهبود نسبي شقاق يا فيشر مقعد را براي فرد ممكن ساخت. نكته مهم در اين درمان هاي خانگي اين است كه اين روش هاي درماني جنبه‌ي مراقبتي و حمايتي روند درمان شقاق را دارد. در صورتيكه فرد به تازگي به شقاق مبتلا شده است مي تواند در كنار ساير درمان ها از اين روش هم براي شدت پيدا نكردن شقاق يا فيشر استفاده كرد.

درمان خانگي شقاق

مهم ترين اقدامات خانگي شامل برخي نكات تغذيه‌اي هستند كه عبارتند از:

بهتر است مصرف مايعات را بيشتر كنيد براي اينكه بدن دچار كم‌آبي نشود حتما روزانه ۸ الي ۱۰ ليوان آب خالص نوشيدني در برنامه داشته باشيد از نوشيدن مايعات املاح دار و نوشيدني هاي مصنوعي و كافئين و الكي خودداري كنيد زيرا بدن با مصرف الكل و كافئين دچار كم آب مي شود.

استفاده از فيبر فراوان در برنامه غذايي روزانه بسيار مهم است از رژيم غذايي كه سرشار از فيبر هستند استفاده كنيد زيرا فيبر از ابتلا به يبوست و نرم شدن مدفوع بسيار مفيد است. مقدار فيبري كه در برنامه غذايي روزانه بايد مصرف كنيد برابر است با ۲۰ تا ۳۵ گرم در روز كه بعضي از افراد با مصرف فيبر دچار نفخ مي شوند براي اين افراد توصيه مي كنيم كه فيبر را در برنامه غذايي خود كم كم اضافه كنيد.

موادغذايي كه حاوي فيبر هستند عبارتند از :  سبوس گندم، سبوس جو دو سر، غلات كامل از جمله برنج قهوه اي، بلغور جو دوسر و پاستا سبوس دار، حبوبات مثل، نخود و لوبيا، ميوه‌هاي خانواده مركبات، آلو و آب آلو

عادت هاي رفتاري اشتباهي كه در زندگي روزمره به شدت تكرار مي شوند و بايد به شكل صحيح آن تغيير كنند مثل:

 • تاخير در اجابت مزاج بدترين اشتباه براي فرد است زيرا نگه‌داشتن مدفوع و تأخير انداختن اجابت مزاج باعث سفت شدن مدفوع و ايجاد يبوست در فرد مي شود.
 • براي اينكه از فشار زياد بر روي كانال مقعد كم شود بهتر است كه از زور زدن شديد و يا نشستن هاي طولاني و بيش از حد در توالت جدا خودداري كنيد.
 • حتما بعد از اجابت مزاج مقعد خود تان را به شكل آرام و با دستمال نرم تميز و خشك كنيد
 • براي جلوگيري از تحريك شدن پوست بهتر است تا از مواد شوينده‌ي شيميايي محرك پوست مثل صابون‌هاي معطر خودداري كنيد.
 • استفاده از حمام اب گرم به تميز نگه داشتن و شل شدن دريچه‌ي مقعد و بهبود جريان خون موثر است و تا حدود زيادي به درمان شقاق يا فيشر مقعد كمك مي كند پس به توصيه پزشك تان حتما ۲ يا ۳ بار روزانه از اين روش بهره ببريد.
 • اگر در اجابت مزاج مشكل داشتيد حتما از وازلين بر روي خروجي مقعد بزنيد.
 • حتما بعد از اجابت مزاج مقعد را تميز بشوييد چون اين ناحيه بايد هميشه تميز بماند.
 • براي بهبودي ناحيه زخم بيشتر افراد توصيه مي كنند تا از ژل آلوئه‌ورا استفاده كنيد ژل موضعي را بر روي ناحيه‌ي آسيب ديده‌ي مقعد به ارامي ماساژ دهيد حتما به بهبود آن كمك كند.
 • با تجويز پزشك استفاده از مكمل‌هاي نرم‌كننده مدفوع، ملين ها مانند پسيليوم منعي براي بيمار ندارد

اگر تمامي موارد دكر شده در بالا را به طور منظم رعايت كرده باشيد اما باز هم مشكلاتي مثل درد و خونريزي شقاق يا فيشر مقعد تان ادامه داشت شما در كنار رعايت همه ي اين موارد به درمان دارويي نيز نياز داريد پس براي نتيجه گرفتن براي بهبودي حتما توصيه مي‌شود كه اين نكات را هم‌زمان با مصرف داروهاي تجويزي فراموش نكنيد، زيرا همان طور كه گفتيم اين روش‌هاي خانگي به سرعت و روند درمان فرد كمك بزرگي خواهد كرد.

درمان دارويي بيماري شقاق يا فيشر

درباره بيماري شقاق يافيشر مقعد بايد بدانيم كه هدف فقط درمان بيماري شقاق يا فيشر مقعد نيست بلكه بايد عاملي كه باعث بروز يك بيماري زمينه و علت شقاق است نيز درمان شود. چون اگر شقاق را درمان كنيد و بيماري زمينه باقي بماند دوباره شقاق يا فيشر مقعد عود خواهد كرد. پس با درمان بيماري زمينه‌اي گوارشي بسيار احتمال دارد از عود و تكرار شقاق يا فيشر ناحيه‌ي مقعد جلوگيري مي شود. در درمان شقاق بايد بسته به نوع آسيبي كه بر مخاط مقعد وارد شده است بايد براي دذمان ان اقدام كرد كه از ميان درمان هاي دارويي يا خانگي و جراحي كدام مورد را بهتر است براي درمان شقاق يا فيشر مقعد انجام داد.

براي اينكه نتيجه درمان موفقيت اميز باشد حتما بايد بيماري زمينه اي كه موجب شقاق مي شود رفع شود. بيشتر اوقات يكي از علت هاي شقاق يبوست و يا اسهال مزمن است كه موجب بيماري شقاق يا فيشر مقعد فرد مي شود؛ كه اين مورد بايد دركنار درمان فيشر هم بايد مورد بررسي و درمان قرار بگيرد مورد دومي كه موجب بروز شقاق يا فيشر مقعد مي شود هنگامي است كه دريچه‌ي مقعد دچار انقباض و گرفتگي مي شود كه استفاده از شكل كننده عضلات بسيار مناسب است و روند درمان را جلو مي برد.

درمان دارويي شقاق يا فيشر مقعد فرد در كنار پيروي از يك برنامه رژيم منظم و پرفيبر و تكرار نكردن عادت هاي غلط و اصلاح آن موارد اولين خط درمان آن خواهند بود. در بيشتر مواقع معمولاً پزشك براي پيشگيري از درد زياد و اينكه شدت درد كمتري در اجابت مزاج داشته باشيد براي شما تركيبي از داروهاي ملين، ضد درد و پماد بي‌حسي موضعي را تجويز مي‌كند. داروي مسكني كه براي شما در نظر گرفته شده است به هيچ عنوان از خانواده كدئين نيست و استفاده از كدئين از نظر پزشك تان ممنوع است.

داروهاي مهم براي بيماري شقاق يا فيشر مقعد عبارتند از:

پماد گليسرين تري نيترات :

اين پماد باعث افزايش جريان‌خون در مقعد و شل شدن دريچه‌ي آن مي شود كه اين امر باعث مي شود تا بهبود شكاف سريع تر صورت بگيرد. براي همين پزشك براي بيمار پماد نيترات را تجويز مي كند. دوره و اندازه استفاده از اين پماد بايد به دستور پزشك و معمولا در هر ۸ يا ۱۲ ساعت براي مدت ۶ الي ۸ هفته به بيمار توصيه مي‌شود. بيشتر افراد بر اين باورند كه اين پماد اثربخشي قوي ندارد اما بيشتر پزشكان اين پماد را براي بيمار تجويز مي كنند. توجه داشته باشيد كه در استفاده از اين پماد قبل از اينكه اجابت مزاج انجام دهيد بايد از اين پماد استفاده كنيد تا در اجابت مزاج درد كمتري را احساس كنيد. ممكن است برخي از افراد بعد از استفاده از اين پماد دچار برخي از عوارض جانبي شوند. عوارضي مثل سردرد، سرگيجه و فشار خون پايين

براي اينكه در استفاده از اين پماد دچار سردرد نشويد بايد مصرف دارو را در روزهاي ابتدايي خيلي كم شروع كنيد و روزانه ۱ بار از پماد استفاده كنيد. در صورتي كه درد شديدي داشتيد از مسك هاي كه حاوي كدئين نيست استفاده كنيد. براي رفع سرگيجه هم مي توان از تغيير حالت دادن از نشسته به دراز كشيدن و برعكس اين عارضه را نيز كنترل كنيد. اگر از داروهاي اختلال نعوظ مثل سيلدنافيل (Viagra)، تادالافيل (Cialis) و يا واردنافيل (لويترا) استفاده مي كنيد در استفاده از پماد نيترات حتما دقت كنيد كه ۱ روز بعد از اين داروها از پماد استفاده كنيد.

مسدود كننده‌هاي كانال كلسيم :

انواع موضعي اين مسدود كننده هاي كانال كلسيم براي درمان شقاق يا فيشر موثر است البته اين دارو هم مثل ديلتيازيم، باعث افت فشار خون مي شود. در استفاده از قرص هاي مسدود كننده كلسيم بايد اين نكته را بدانيد كه با اينكه براي درمان شقاق مي تواند موثر باشد اما يكي از مواردي كه اين دارو را از مصرف افراد منع مي كند طول درمان آن است كه بسيار كند است و در صورت مصرف فرد دچارعارضه ي سردرد شديدي مي شود. كه بايد گفت در كنار ساير عوارض اين سردرد بارزترين عارضه‌ي اين دارو است.

تزريق بوتاكس :

يكي ديگر از روش هاي درمان شقاق اين مورد است كه پزشك از تزريق نوعي سم به نام بوتولينوم A(بوتاكس) به دريچه‌ي مقعد براي رفع فشار مداوم و رفع انقباض عضله مقعد استفاده مي كند اين تزريق با از كار انداختن و فلج كردن عضله فشار را از ناحيه برمي دارد و به بهبود بيماري كمك مي كند. در صورتي كه عضله فلج و بي حس مي شود حدود زيادي از درد در ناحيه كاسته مي شود. اين روش در ۶۰ الي ۸۰ درصد نتيجه‌بخش بوده است. از عوارض احتمالي اين درمان كه به صورت موقتي ممكن است براي فرد ايجاد شود بي اختياري در اجابت مزاج و گاز روده است. با تمام اين مزايا و بهبودي كه از اين روش براي بيمار حاصل مي شود باز هم بيشتر محققان براي رسيدن به نتايج بهتر در حال بررسي بوتاكس هستند تا براي درمان شقاق يا فيشر يكي از ايمن‌ترين و كم‌عارضه‌ترين درمان را پيدا كنند.

ليدوكائين :

تنها داروي كه تهيه آن بسيار ساده است و نيازي به نسخه پزشك ندارد ژل بي‌حس‌كننده‌ي موضعي ليدوكائين است، بيمار براي رفع و تسكين درد مقداري از اين ژل را بايد به ناحيه آسيب ديده بزند تا در تسكين درد مفيد واقع شود. درست است كه اين ژل عوارض چندان خطرناكي ندارد اما بايد توجه داشت كه در صورت استفاده مداوم مي‌تواند باعث ايجاد حساسيت و التهاب پوستي در اطراف مقعد شود كه اين اتفاق مشكل بزرگي را براي فرد به وجود مي اورد بهتر است تا فقط در مواقع ضروري از اين ژل موضعي استفاده كنيد.

براي اينكه با درمان دارويي خيلي سريع بهبود حاصل كنيد بهتر است تا درصورت مشاهده هر گونه علائمي از شقاق يا فيشر مقعد سريعا براي درمان ان اقدام كنيد زيرا همان طور كه در بخش هاي قبل هم گفتيم شقاق يا فيشر مقعد در مراحل ابتدايي با درمان دارويي راحت تر و سريع تر درمان مي شوند. در اين صورت امكان دارد تا ۹۰ درصد از شقاق‌هاي مقعدي بدون نياز به عمل جراحي بهبود پيدا كنند. در صورتي كه از روش هاي درمان هاي دارويي نتيجه اي براي تان حاصل نشد مي توانيد از روش جراحي شقاق براي رفع مشكل تان استفاده كنيد.

برچسب ها: , ,ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

عملكرد دزدگير فروشگاهي  

 

عملكرد دزدگير فروشگاهي : دزدگيرهاd فروشگاهي  سه دسته ميباشند كه هركدام را به اختصار توضيح ميدهيم تا با نحوه ي عملكرد هر كدام به صورت جداگانه آشنا شويد  :

انواع دزدگيرهاي فروشگاهي

سيستم هاي RF

اين دزدگيرها در دو شكل تك انتن و جفت انتن ميباشند بخواهيم بدانيم سيستم هاي جفت انتن ميباشند بخواهيم بدانيم سيستم هاي دو انتن از دو صفحه تشكيل ميشود و به اين صورت كه برد فرستنده و برد گيرنده از هم جدا هستند و جداگانه كار ميكنند اما در تك انتن ها برد فرستنده و برد گيرنده از هم جدا هستند و جداگانه كار ميكنند اما در تك انتن ها برد فرستنده و برد گبرنده هردو يك صفحه ميباشند و به عبارت ديگر فقط يك برد وجود دارد كه هم كار گيرنده و هم كار فرستنده را انجام ميدهد و در جفت انتن ها عملكرد دزدگير به اين صورت ميباشد تگ محصول بين اين دو صفحه قرار ميگيرد و بر روي فرستنده تاثير ميگزارد و به فرستنده يك سري موج هايي ارسال ميشود و دزدگير تگ ارسال شده را تشخيص ميدهد و مسلما عملكرد دو انتن خيلي بهتر ميباشد.

عملكرد دزدگير فروشگاهي

گيت فروشگاهي RF تك انتن را براي چنين مواردي بايد استفاده كرد مواردي مثل وقتي فضاي ورودي فروشگاه كوچك است و فضاي كافي براي نصب جفت انتن نيست اما براي درب هاي فروشگاهي دو لنگه بايد از جفت انتن ها استفاده كرد و اين نوع دزدگيرها علاوه بر مزيت اينكه هزينه كمتري نيز نسبت به دزدگيرهاي ديگري دارد مزيت هاي بسيار ديگري هم دارد .

بيشتر بخوانيد : گيت فروشگاهي rf

 

سيستم هاي EM

اين سيستم ها از يك نوار فلزي كه شامل نيروي الكترومغناطيس است و به كالا فروشگاه چسبيده ميشود و عملكرد ان به اين صورت ميباشد كه با اشباع كردن نوار فلزي با نيروي الكتروكغناطيس وقتي اين كالا هاي تگ داربين انتن ها قرار ميگيرد نوار فلزي اشباع شده و سيگنال ها به گونه ديگري به فرستنده ارسال ميشوند و اين نوار فلزي با استفاده از يك ميدان مغناطيسي زياد توسط اسكنرها از كار مي افتد و قابليت فعال شدن مجدد هم دارد .

سيستم هايAM

اين سيستم ها از امواج صوتي بهر ه ميبرند و عملكرد اين سيستم نسبت به دو سيستم قبلي بهتر ميباشد و همچنين داراي سرعت بالايي ميباشد اما يكي از مشكلات ان كه باعث ميشود كمتر استفاده شود قيمت بالا ان ميباشد اين نوع دزدگير فروشگاهي AMبصورت تك انتن ميباشد و اگر درب فروشگاه بزرگ باشد نياز ميباشد از يك انتن كمكي استفاده شود عملكرد اين گيت به اين صورت ميباشد برد فرستنده فركانس مدتي را با يك پالس به تگ هخاي حاضر در محدوده فروشگاه ارسال ميكند و بعد از ان تگ ها پاسخ فرستنده را خواهند داد يكي ديگر از مزاياي AMعملكرد قوي اين سيستم در مقابل فلزات ميباشد .

بيشتر بخوانيد : گيت فروشگاهي AMادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

نكات مهم در استفاده از گيت فروشگاهي

نكات مهم در استفاده از گيت فروشگاهي : در اين مقاله قصد داريم از طلايي ترين و مهم ترين نكات مربوط به استفاده از گيت هاي فروشگاهي را به شما عزيزان بگوييم تا بهترين عملكرد را از دزدگير فروشگاهي خود داشته باشيد و خيالتان بابت امنيت فروشگاهتان راحت باشد با شكت گيت پارسا باشيد تا اين نكات طلايي را از دست ندهيد .

نكات مهم در استفاده از گيت فروشگاهي

استفاده از گيت فروشگاهي AM

اولين نكته ايي كه ميخواهيم بگوييم راجب گيت هاي فروشگاهيAMميباشد كه اين نوع گيت داراي ويژگي سرعت و دقت بالا در تشخيص فركانس ها ميباشد و برد قابل پوشش اين گيت نسبت به گيت هاي ديگر بيشتر ميباشد و اين خوش يك مزيت ميباشد و با نصب درست و حرفه ايي اين دزدگير ميتوانيد بهترين عملكرد را از اين گيت انتظار داشته باشيد

روش صرفه جويي در مصرف برق دزدگير فروشگاهي

همانطور كه ميدانيد مصرف برق يك عامل مهم ميباشد و بايد به مصرف گيت فروشگاه توجه داشته باشيم تا هزينه بالا برق باعث هزينه اضافي نشود اين گيت ها در بيشتر فروشگاه ها بعد از ۱۶ساعت كار به طور مداوم در حالت استند باي قرار ميگيرد و بهتر است براي كاهش مصرف برق و افزايش عمر گيت در زمان تعطيلي و بسته شدن فروشگاه دزدگير را از طريق كنتور خاموش كنيد تا مصرف خيلي كمتري داشته باشيد .

شنيدن صداي الارم از گيت فروشگاهي

اگر در فروشگاه خود براي اجناس از ليبل استفاده ميكنيد بدليل نازك و كوچك بودن اين ليبل ها گاهي ممكن است اين ليبل ها توسط فروشنده خنثي نشده باشد و اين ليبل هاي خنثي نشده باعث به صدا دراوردن الارم فروشگاهي ميشود در اينجا توصيه ميكنيم كاملا ارامش خود را حفظ كنيد و به مشتري احترام بگذاريد و با رفتاري كاملا درست و بدون توهين مشتري را به داخل فروشگاه برگردانيد به يك بهانه ايي و ليبل را خنثي كنيد.

بيشتر بخوانيد : گيت فروشگاهي

فاصله ميز فروش تا درب خروج

هر چقدر اين فاصله بيشتر باشد بهتر است زيرا با نزديك شدن ميز فروش به درب خروج در ان بهتر است تگ ها را داخل كشو قرار ندهيد چون هرچقدر اين تگ ها كنار هم قرار بگيرند تعداد زياد ان ها باعث ايجاد فركانس قوي ميشود و در اين صورت باعث به صدا درامدن الارم كاذب فروشگاهي ميباشد.

فاصله محصولات تگ خوردا تا انتن هاي گيت فروشگاهي : از نكاتي كه بايد رعايت كنيد اين است كه محصولات را پشت انتن قرار ندهيد و محصولات داراي تگ يا ليبل را بهتر است حداقل دومتر با انتن ها فاصله دهيد تا عملكرد بهتري از دزدگيرها داشته باشيد

حساسيت انتن هاي دوپايه و تك پايه

براي تهيه انتن هاي دزدگير فروشگاهي بهتر است بدانيد كه حساسيت فركانس گيت هاي فروشگاهي تك پايه از انتن ها دو پايه بيشتر است و به همين دليل با توجه به انتني كه خريداري شده به فاصله ميز فروش و درب خروج همينطور فاصله محصولات و حريم انتن دستگاه خريداري شده دقت كنيد.

فاصله ي كابل هاي برق از گيت فروشگاهي

بايد توجه داشته باشيم كه باعث ايجاد نويز در انتن هاي گيت فروشگاهي نشويم هنگامي كه كابل برق را از كنار انتن گيت فروشگاهي باعث نويز ميشود و عملكرد مطلوب دزدگير را از ان ميگيرد و بهتر است كه كابل هاي برق حداقل ۵۰سانتي متر با دستگاه و انتن فاصله داشته باشد تا از نويز جلوگيري شود .

در زمان روشن بودن گيت فروشگاهي تحت هيچ شرايطي تغييري در ان ندهيد

يكي از نكات خيلي ضروري است بدانيد همين نكته ميباشد پس بهتر است كه زماني كه دستگاه روشن است از بيرون كشيدن و جا زدن دوباره سوكت هاي باكس الكترونيكي و كابل هاي وصل شده به انتن ها خودداري كنيد زيرا باعث ميشود كه اسيب بسيار بدي به دستگاه بزند و حتي گاهي اوقات باعث سوختن دستگاه شود

فاصله اشيا فلزي از گيت فروشگاهي

بهتر ميباشد كه تمام اشيا فلزي فروشگاه مثل كپسول اتشنشاني,دكور,ابسرد كن,دستگاه هواساز و هر دستگاه كه داراي موتور و سيم ميباشد را از دزدگير فروشگاه دور كنيم تا شاهد عملكرد مطلوب دزدگير ها باشيم و به اين نكته هم توجه داشته باشيد كه وسايل الكترونيكي هم تا حد امكان با انتن ها فاصله دهيد زيرا فاصله بيشتر باعث عملكرد بهتر دزدگير ميشود

عواملي كه موجب از كار انداختن دزدگير فروشگاهي ميشود

از مهم ترين و حائز اهميت عوامل قطع شدن يا اسيب ديدن كابل ميباشد كه موجب از كارافتادن گيت ميشود و اين اتفاق هم ممكن در هنگام جابجايي وسايل رخ بدهد پس حتما در هنگام جابجايي دقت بفرماييد تا باعث قطع يا اسيب ديدن هيچ كابلي در فروشگاه نشويد تا بهترين عملكرد را از دزدگير داشته باشيدادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

مزاياي دزدگير و گيت فروشگاهي

مزاياي دزدگير فروشگاهي , دزدگيرهاي فروشگاه ها فايده دارد يا ندارد ؟ :  امروزه با ورورد دزدگيرها و دوربين هاي فروشگاهي باعث كاهش دزدي و بالا بردن امنيت فروشگاه ها شده و وارد بازار شده اند و بسياري از خطرهاي احتمالي را براي فروشگاه ها و مغازه ها كم كرده است و اين نتايج باعث علاقه مديران و مالكان فروشگاه ها براي استفاده بيشتر از اين سيستم هاي امنيتي شده و همانطور كه مشاهده ميكنيم امروزه بيش از نيمي از فروشگاه ها مجهز به دزدگيرهاي فروشگاهي ميباشند و همچنين دوربين هاي مدار بسته قوي نيز جايگاه خاص خودشان را دارند.

مزاياي دزدگير فروشگاهي

برخي از صاحبان و مديران فروشگاه تصميم به نصب ماكت گيت هاي فروشگاهي و حتي فريم دوربين بدون پشتيباني واقعي امنيتي كردند به نوعي دوربين هاي سوري نام دارد و حتي جالب است كه اين موضوع هم نتيجه مثبت داشته و تاثير خوبي با توجه به انتظار مديران داشته است اما همچنان با پيشرفت تكنولوژي دزدها نيز پيشرفت كرده اند.

و خود شان را با روش هاي جديد اپديت كرده اند و دزدان حرفه ايي با روش هاي دزدگيرهاي فروشگاهي و دوربين هاي واقعي را از سوري تشخيص ميدهند و ديگر نميتوان با اين دزدگيرهاي سوري امنيت فروشگاه ها را حفظ كرد حتي در گذشته برخي صاحبان فروشگاه ها فقط اقدام به نصب برگه اين مكام مجهز به دوربين مدار بسته ميباشد ميكردند اما امروزه اصلا تاثير ندارد اين كار به همين دليل پيشنهاد كارشناسان شركت گيت پارسا اين است كه با توجه به بالا رفتن بهاي كالاها و موجودي انبارها و اگاهي دزدان از سيستم ها و دوربين هاي امنيتي بهتر است كه دوربين ها و سيستم هاي امنيتي بسيار قوي و حساس را در فروشگاه هاي خود نصب كنند براي امنيت بالا كالاهايشان اگر اين گيت هاي فروشگاهي به طور صحيح عمل كند همينطور به مرتب مورد بازديد متخصصين ما قرار گيرد و به درستي نگهداري شود ميتوانيد مطمئن باشيد كه احتمال دزدي كاهش ميابد و امنيت فروشگاه شما بالا ميرود و بايد اين نكته هم توجه شود كه بايد بصورت حرفه ايي اين دوربين ها وسيستم هاي امنيتي نصب بشوند تا از وقوع مشكلات جلوگيري شود.

شركت گيت پارسا در اين راستا تمام تلاش خود را ميكند تا بهترين محصولات را به شما عزيزان ارائه كند و پشتيباني دوره ايي و همچنين تضمين كالا ها را ارائه ميكند.

جمع بندي كلي در رابطه با مزاياي گيت فروشگاهي

 • امنيت كالاي فروشگاه
 • اخطار براي خلافكارها
 • جلوگيري از خروج اجناس بدون اجازه
 • و…


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

تگ و ليبل هاي گيت فروشگاهي

تگ و ليبل هاي گيت فروشگاهي : تگ از نظر معنايي به معناي برپسب است و اين كلمه در اصناف مختلف معنا هاي متفاوتي ميدهد اما در فروشگاه ها يعني گيت هاي فروشگاهي و دزدگيرهاي فروشگاهي وسيله ايي است كه به اجناس وصل ميشودو انتن ها و دزدگيرهاي فروشگاهي به ان حساس هستند و بدين معني است كه اگر كالايي بدون اجازه فروشنده و بدون اينكه تگ از جنس جدا بشود باعث به صدا درامدن الارم ميشود و شركت گيت پارسا قصد دارد كه اطلاعاتي راجب تگ ها و ليبل هاي فروشگاهي بدهد .

تگ و ليبل هاي گيت فروشگاهي

انواع تگ ها

تگ سخت

تگ نرم

ابتدا انواع تگ ها را نام ميبريم دو نوع تگ داريم به نام هاي تگ سخت و تگ نرم كه تگ سخت از جنس پلاستيك فشرده هستند و درون ان ها يك مدار غيرفعال وجود دارد و از معمول ترين و محبوب ترين تگ هايي كه در اين زمينه هستند تگ هاي صدفي,گلفي,دايره ايي,عدسي,مستطيلي و غيره ميباشد و اين تگ هاي سخت را در فروشگاه ها و بازار ها زياد ميبينيم و اين تگ هاي سخت را در بازار به نام تگ ميشناسند.

تگ و ليبل هاي گيت فروشگاهي

تگ هاي نرم گيت فروشگاهي به نام ليبل يا برچسب ميباشند و در بازار با اين نام ها شناخته ميشوند هركدام از اين تگ ها در فركانس هاي مختلف دسته بندي ميشوند و هركدام از لحاظ تكنولوژي در دسته ايي قرار ميگيرند به مانند تگ هاي AMفركانس كاري ۵۸كيلوهرتز و تگ هاي RFداراي فركانس كاري ۱/۹۵,۳/۲۵,۴/۷۵,۸/۲,۱۰/۲كيلوهرتز ميباشد تگ هاي AMوRFداراي هردو تگ ميباشند يعني ليبل و تگ هاي سخت و تگ هاي EMفقط بصورت برچسب يا ليبل ميباشد ساخت تگ هاي دزدگير فروشگاهي هيچ تكنولوژي پيچيده ايي ندارد توليد كننده و مصرف كننده اصلي اين تگ كشور چين ميباشد و در گذشته اختلافي بين تگ هاي درجه يك و درجه دو از نظر قيمت نبود و ايران تگ هاي درجه يك را وارد ميكرد اما امروزه با افزايش دلار اختلاف قيمت بسيار مشاهده ميشود و چون وارد كردن ان هزينه ها بسيار بالا ميرود تا حدي تگ هاي درجه يك كنار گذاشته شده اند .ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

اطلاعاتي در رابطه با دزدگير فروشگاهي و انواع سيستم آن

اطلاعاتي در رابطه با دزدگير فروشگاهي و انواع سيستم آن : براي حفظ امنيت كالاهاي فروشگاهي استفاده ميشود كه اين گيت فروشگاهي باعث ميشود از ورود يا خروج اجناس بدون هماهنگي جلوگيري شود و به نوعي مانع دزدي اموال و خروج آن از فروشگاه بي اجازه ميشود اين سيستم هاي امنيتي داراي نكته قابل توجهي هستند و اين نكته اين است كه اين سيستم هاي امنيتي قابل حمل هستند كه اين انتن ها را ميتوانيد ار مغازه ايي به مغازه ديگر حمل كنيد و اين خبر خوبي براي افرادي است كه مغازه ايي را اجاره ميكنند.

اطلاعاتي در رابطه با دزدگير فروشگاهي

انتن هاي اين سيستم با توجه به متراژ مغازه و هزينه ايي كه مشتري انجام ميدهد نصب ميشود اين گيت هاي دزدگير شامل انتن   ليبل يا تگ   جداكننده و خنثي كننده ميباشند و همانطور كه گفتيم داراي انواع  مختلفي است كه به سه دسته  ميباشد بايد به اين نكته توجه كرد ليبل ها بخاطر نازكي  باريك بودن براي صنف طلافروشان و لوازم ارايشي مناسب ميباشد اما تگ ها بدليل ضخامت و سايز بزرگترشان نسبت به ليبل ها براي صنف پوشاك مناسب است براي خروج كالاهايي كه تگ روي ان ها نصب شده است بايد اين تگ ها را جدا كنيم از كالا بوسيله دستگاه اين كار انچام ميشود اما كالاهايي كه روي ان ليبل نصب شده است.

بيشتر بخوانيد : دزدگير فروشگاهي

بايد از دستگاهي به نام خنثي كننده استفاده كنيم و لازم به ذكر اين نكته ميباشد كه هرچقدر دور از دسترس باشد درصد مخدوش شدن يا از بين بردنشان كاهش پيدا ميكند و يكي از نكات  ديگر اين گيت هاي فروشگاهي اين است كه تگ ها و ليبل ها دو نوع معمول بعد از غيرفعال شدن قابليت فعال شدن را ندارند ولي ميتوان  از تگ دوباره استفاده كرد بايد دقت كرد كه هرچقدر اين تگ ها و ليبل ها از انتن ها دورتر باشد از زدن بوق كاذب جلوگيري ميشود RF,AM تقسيم ميشود از معمول ترين ان ها دزدگيرهاي EM,AM,RF

شركت گيت پارسا هر سه نوع سيستم دزدگير فروشگاهي را در اختيار دارد و با قيمت مناسب در اختيار مشتري قرار ميدهد

سيستم دزدگير فروشگاهي EM

ميباشد كه اين سيستم ها حدود ۸۰سانتي متر ميباشد و فركانس خدود ۱۰كيلوهرتز را پوشش ميدهد اين سيستم نكته اي كه در نصب آن ها وجود دارد اين است كه نميتوان ان ها را بصورت يك پايه نصب كرد و حتما بايد بصورت دو پايه نصب كرد EM يكي ديگر از گيت هاي فروشگاهي براي امنيت فروشگاه ها سيستم هاي دزدگير دارند حدود دوبرابر و در هر مكاني قابل نصب نيست از نكات مثبت اين سيستم اين است كه بخاطر ليبل هاي نازك و بسيار باريك  ان كاربردهاي زيادي در طلافروشي ها و همچنين در لوازم آرايشي ها دارند و اين ليبل ها قابليت فعال و غيرفعال شدن را دارند و به اين دليل ميتوانيم از ان ها در كتابخانه ها و لوازم التحرير فروشي ها استفاده كرد و اين ليبل ها در كتابخانه به اين صورت است كتابي را كه گرفتيد ليبل را غير فعال ميشود و سپس پس از بازگشت به كتابخانه دوباره فعال ميشود و اين بخاطر فلزي كه در ليبل اين سيستم امنيتي قرار دارد .

انتن هاي دزدگير تك پايه دوپاي و سه پايه

براي انتخاب هركدام از اين انتن هاي دزدگير به موارد مختلفي بستگي دارد از جمله:

انتن تك پايه

اين جز سيستم هاي دزدگيري است كه داراي يك پايه براي جلوگيري از خروج كالا و حفظ امنيت ميباشد و به اين صورت تصور ميشود كه فقط براي فروشگاه هاي كوچك استفاده ميشود اما اين تصور كاملا غلطي ميباشد در فروشگاه هاي بزرگ هم ميتوان از چند انتن تك پايه استفاده كرد اما بايد به اين نكته توجه كرد كه اين انتن ها براي دستگاه هاي دزدگيري كه ليبل دارند مناسب نيست چون به اين اندازه قوي نيست كه بتواند ليبل را تشخيص دهد به اين دليل كه اين نوع سيستم هاي دزدگير هم فرستنده هستند و هم دزدگير و از اين رو دقت اين انتن هاي دو پايه يك برد فرستنده و يك برد گيرنده وجود دارد و دقت كار را ميبرد بالا اگر هزينه كمتري ميخواهيد انجام دهيد ميتوانيد از انتن هاي تك پايه استفاده كنيد

انتن هاي دو پايه

همانطور كه گفتيم در انتن دو پايه يك پايه فرستنده و يك پايه گيرنده ميباشد و قوي تر از انتن هاي تك پايه ميباشد در اين انتن ها ميتوان هم از ليبل و هم از تگ استفاده كرد و بهتر است بدانيد در انتن هاي دو پايه نويز كمتري نسبت به انتن تك پايه ميگيرد اگر از سيستم دزدگير كه داراي ليبل ميباشد استفاده كنيم فاصله مناسب براي نصب دو گيت برابر است با۱/۲

متر است و اگر از سيستم هاي داراي تگ استفاده بشود فاصله ايي برابر ۲متر مياز است

انتن هاي سه پايه

اين انتن ها همانطور كه از نامش پيدا است داراي سه پايه ميباشد و به گونه ايي نصب ميشود كه يك انتن فرستنده در وسط  دو انتن گيرنده قرار ميگيرد و با توجه به اين حالت فضايي بين دو نيم متر تا سه متر را پوشش دهد

شما ميتوانيد با مشاوره رايگان در اختيار گزاشتن اطلاعات مناسب با در نظر گرفتن متراژ فروشگاه و هزينه مناسب به راحتي انتني كه براي فروشگاهتان مناسب است را نصب كنيد و دچار مشكل نشويد شركت گيت پارسا با بهترين خدمات اين سيستم هاي امنيتي را در اختيار مشتريان ميگزارد

دزدگيرهاي فروشگاهي براي فروشگاه هاي زنجيره ايي

امروزه با پيشرفت تكنولوژي و ورود سيستم هاي دزدگير پيشرفته به بازار باعث شده است هزينه هاي مربوط به نيروي انساني كاهش ميابد و همچنين امنيت فروشگاه بالاتر شده و باعث كاهش دزدي ميشود ديگر امروزه به مانند گذشته نياز به كنترل سبدهاي خريد در زمان خروج نميباشد با پيشرفت تكنولوژي و تگ هايي كه به بازار امده ديگر اين كار لزومي ندارد و ميتوانيم مشاهده كنيم كه فروشگاه هاي بزرگي به نام رفاه سپه شهروند اتكا و غيره مجهز به سيستم دزدگير فروشگاهي ميباشد و ديگر لزومي به حضور نيروي انساني براي كنترل درب خروجي نميباشد علاوه بر اين ديگر نياز به دوربين هاي مدار بسته و استخدام چند نيروي انساني در شيفت هاي مختلف براي كنترل فروشگاه ها نميباشد

همانطور كه مشخص است با استفاده از سيستم هاي دزدگير هاي فروشگاهي در هزينه ها صرفه جويي شده است زيرا هزينه هاي مربوط به نصب و تعميرات و نگهداري چندين برابر كمتر از هزينه هاي روش هاي گذشته ميباشد و از نكات حائر اهميت اين است درصد خطا در سيستم هاي دزدگير جديد كاهش يافته و اين سيستم هاي دزدگير با تگ هاي مختلف فعاليت ميكند

و برخي ديگر به صورت تراشه هاي فلزي كوچك و برخي ديگر مدارهاي بسيار پيشرفته و كوچك ميباشد و هركدام از اين بسته ها را با توجه به نياز و دقت مورد نياز و هزينه و انتظار از سيستم انتخاب ميشود يكي از نكاتي كه بايد به ان توجه كرد اين است كه منطقه شهري فروشگاه ها بر روي انتخاب دزدگير تاثيرگزار ميباشد به طور مثال اگر منطقه ايي دزدي بيشتر باشد نياز به يك سيستم كنترل دقيق ميباشد و از دزدگيرهاي حساس بايد استفاده كرد RFIDبرخي از اين تك ها به صورت سيستم دزدگير هوشمند از سيستم هاي جديد فروشگاهي در كشور هاي پيشرفته ميباشد و بصورت يكپارچه بوده و كليه سيستم ها كنترلرها توسط يك يا دو نغر كنرل شده و بصورت هوشمند كار ميكند و امروزه برخي از اين سيستم ها در طلا فروشي ها و جواهرات فروشي در كشور هايي مثل امريكا استفاده ميشود و البته اين سيستم ها يك سري معايب هم دارند كه حتما مورد بررسي قرار ميگيردادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲ خرداد ۱۳۹۷ توسط بهزاد مقتدر | نظرات (0)

مواردي در خصوص گيت و دزدگير فروشگاهي كه همه بايد بدانند

مواردي در خصوص گيت و دزدگير فروشگاهي كه همه بايد بدانند : هر سيستم الكترونيكي نياز مند برخي اطلاعات مي باشد كه افرادي كه با آنها سرو كار دارند بايد آنها را بياموزند . در زير به برخي از موارد تئوري در رابطه با سيستم هاي دزدگير و گيت فروشگاهي ارائه شده تا اطلاعات و آگاهي مصرف كننده را بالا ببرد . در مقالات بعدي اطلاعات بيشتري در رابطه با گيت فروشگاهي و ساير تجهيزات امنيتي توضيح خواهيم داد با ما همراه باشيد تا بهترين مصرف كننده باشيد .

مواردي در خصوص گيت و دزدگير فروشگاهي

۱- از وظايف اصلي گيت فروشگاهي اخطار نزديك شدن تگ ها به درب خروج فروشگاه ها ميباشد .گاهي اوقات براي اينكه تگ كالا به گيت و دزدگير فروشگاهي نزديك است گيت شروع ميكند به الارم زدن و بايد تا جايي كه ميتوانيد اجناس را در فاصله يك و نيم متري با گيت قرار دهيد و دقت كنيد كه تگ هاي باز شده از اجناس و كالاي قروخته شده را به فاصله سه متري از گيت قرار دهيد.

۲- دومين موردي كه بايد توجه شود اين است كه گيت دزدگير فروشگاهي در زمان عبور افراد الارم زد بايد به اين موارد را رعايت كنيد:

 • ممكن است از اجناسي كه توسط مشتري خريده شده است تگ برداشته نشده باشد از جنس يا خنثي نشده باشد و به همين دليل باعث به صدا درامدن گيت ميشود.
 • ممكن است خود مشتري داراي وسايلي باشد كه داراي وسايلي باشد كه داراي مدار الكترونيكي است و عملكردي به مانند تگ ها و ليبل ها دارد و باعث ميشود گيت الارم بدهد.
 • اين احتمال است كه در حوالي دستگاه نويز وجود داشته باشد بايد به نويزها هم دقت كنيد

۳- سومين كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه بايد وسايلي كه داراي مدارهاي  الكتريكي مثل سيم ها و كابل هاي فلزي و همچنين سيستم هاي صوتي كه داراي نويز هستند را دور كنيم تا عملكرد گيت بالا رود بعد از نصب دستگاه گيت فروشگاهي مجبور به تغيير سيستم و كابل ها شويد حتما يك فاصله است مواردي را رعايت كنيد چون سيستم ها و كابل ها داراي نويز ميباشند و گيت فروشگاهي را تحت تاثير قرار ميدهند.

بيشتر بدانيد : گيت چيست ؟

۴٫اشخاصي كه متخصص هستند و در نصب گيت ها ماهر هستند . كابل ها و ارتباطات را به درستي نصب كنند با هرگونه مشكلي مواجه شديد با شركت گيت پارسا تماس بگيريد تا بهترين خدمات را به شما ارائه كند.

۵- يكي از نكاتي كه بايد توجه كنيد اين است كه تنها كيفيت دستگاه دزدگير فروشگاهي اهميت ندارد بلكه در كنارش تگ نيز مهم است پس لطفا تگ هاي بي كيفيت خريداري نكنيد زيرا شركت گيت پارسا دستگاه دزدگير فروشگاهي با كيفيت را به شما ارائه ميكند و شما با خريد يك تگ با كيفيت ميتوانيد بهترين سيستم امنيتي را براي فروشگاه خود داشته باشيد

در باره پارسا گيت بيشتر بدانيد .ادامه مطلب...
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ]
تمام حقوق اين وبلاگ متعلق به كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست مي باشد
طراحي قالب : بلاگ اسکين تبديل قالب تک بلاگ