تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
تاثيرات قاعدگي بر پوست و مو اجتناب ناپذير است؟! كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست
كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست
نوشته شده در تاريخ ۵ بهمن ۱۳۹۶ توسط مهندس علي | نظرات (2)

تاثيرات قاعدگي بر پوست و مو اجتناب ناپذير است؟!  

تاثيرات قاعدگي بر پوست و مو ، زيبايي پوست و مو ، ريزش مو ، قاعدگي ، قاعدگي و ريزش مو ، دمنوش مناسب دوران قاعدگي براي زيبايي پوست  : انسان ذاتا خواهان و طرفدار زيبايي است ، و در اين ميان تاثير زيبايي پوست و مو بر زيبايي كلي غيرقابل انكار است . عوامل زيادي در زيبايي پوست و مو دخالت دارند ، يكي از اين عوامل هورمون ها مي باشد . دوران قاعدگي يكي از دوراني است ، كه هورمون ها دچار به هم ريختگي مي شود ، و همين امر منجر به بروز مشكلات مختلف پوستي مي شود . و در پي آن پوست و مو زيبايي و طراوت خود را از دست مي دهد . در ادامه ي اين مقاله در مورد تاثيرات قاعدگي بر پوست و مو بيشتر مي پردازيم .

تاثيرات قاعدگي بر پوست و مو

تاثيرات قاعدگي بر پوست و مو

تاثيرات قاعدگي بر پوست و مو چيست ؟

دوران قاعدگي يكي از دوران مخصوص بانوان است ، اين دوران منجر به بروز يكسري مشكلات جسمي و روحي و رواني شده و همچنين يكسري مشكلات پوستي مانند بروز آكنه و از دست دادن طراوت پوست را به همراه دارد. قاعدگي و تغيير در ميزان هورمون ها منجر به بروز مشكل ريزش مو نيز مي شود . در ادامه ي اين مقاله درمورد مشكلات پوست و مو بانوان در قاعدگي صحبت مي كنيم .

تاثير قاعدگي بر زيبايي پوست ومو

تاثير قاعدگي بر زيبايي پوست و مو غير قابل انكار است . دوران قاعدگي ، يكي از دوراني است كه در آن با تغيير در ميزان هورمون هاي استروژن و پروژسترون ، خلق وخو و حالات فيزيكي فرد تغيير پيدا مي كند . علاوه بر آن به دنبال تغيير هورمون ها پوست و مو هم تحت تاثير قرار گرفته و طراوت و زيبايي خود را از دست مي دهد . افزايش ميزان هورمون پروژسترون بر پوست و مو تاثير خيلي زيادي خواهد داشت . در بين بانواني كه به جوش هاي آكنه مبتلا هسند ، با نزديك شدن به دوران قاعدگي، جوش ها بدتر مي شوند.

متخصصان پوست و مو بر اين باورند كه ، سن در پديدار شدن جوش هاي دوران قاعدگي تاثير گذار مي باشد . و در اين ميان زناني كه در دهه سي ام زندگي خود هستند ، بيشتر از افراد ديگر در دوران قاعدگي جوش مي زنند ؛ به طوري كه گاه تصور مي كنند، كه فرد دچار مشكلات هورموني شده است .

دوران قاعدگي و تغيير هورمون ها

در دوران قاعدگي در پي بالا رفتن هورمون پروژسترون ، پوست چرب مي شود ، و معمولا در اين دوران توصيه بر اين است كه از مواد آرايشي چرب دار استفاده نشود . دلايل مختلفي همچوناسترس و بي خوابي يا مصرف برخي داروها منجر به پيدايش كك و مك در صورت مي شود ، كه ميزان كك و مك در دوران قاعدگي بيشتر مي شود . حلقه هاي تيره دور چشم از جمله تاثيرات ديگر دوران قاعدگي مي باشد .

تاثيرات قاعدگي بر پوست اجتناب ناپذير است ، ولي براي بهبود شرايط مي توان از روش هاي درماني معمول استفاده كرد . در دوران قاعدگي تغيير رنگ موقتي و طبيعي بوده و بانوان نبايد در مورد اين موضوع و كك و مك و حلقه هاي دور چشم در دوران قاعدگي نگران باشند .
استفاده از داروهاي زيبايي پوست و مو، در دوران قاعدگي بلامانع است و بانوان مي توانند ، بدون هيچ نگراني دوره ي درماني زيبايي را در اين دوران بگذرانند .

كچل نشوم!

برخي از بانوان ، نگران رنگ كردن موهاي خود در دوران قاعدگي هستند ، و بر اين باور هستند ، كه با اين كار موهايشان دچار ريزش مي شود .

بايد در نظر داشت كه ، ساختار اصلي مو داخل سر قرار دارد ، و از لحاظ علمي ساقه مو بافتي مرده است ، لذا رنگ مو تاثيري بر سلامت مو نداشته و حتي در دوران قاعدگي مي توان موها را رنگ كرد . و در دوران قاعدگي فقط موها چرب مي شوند . ريزش مو در دوران قاعدگي به دليل كمتر شدن استحمام مي باشد و هيچ علت ديگري ندارد ، و جاي هيچ نگراني نمي باشد .

 

قاعدگي و ريزش مو

قاعدگي و ارتباط آن با ريزش مو

قاعدگي و ارتباط آن با ريزش مو

هورمو ن هاي ناسازگار

قاعدگي در افراد مختلف، تاثيرات متفاوتي دارد . گاهي اوقات قاعدگي و اثرات هورموني منجر به رشد موهاي زايد مي شود . نظر يك متخصص زنان و زايمان اين است كه : بعد از گذشت يك يا دو هفته هورمون ها به حالت اوليه خود باز مي گردند ، از اين رو در اين دوران به استفاده از دارو نيازي نمي باشد ، اما شستن مرتب پوست و استفاده از محلول هاي آنتي بيوتيك موضعي خفيف براي پيشگيري از عوارض دوران قاعدگي توصيه مي شود .

در صورتي كه جوش ها شديد باشند و تاثير زيادي در زيبايي داشته باشند ، خانم ها مي توانند با تجويز پزشك از داروهاي تركيبي استروژن و پروژسترون استفاده كنند. معمولا پيدايش جوش هاي دوره اي حتما دليل دارد و گاهي حاكي از داشتن مشكلات زنانگي است ، معمولا مشكلات تخمداني منجربه نامنظم شدن قاعدگي و پيدايش جوش و آكنه در ناحيه صورت و حتي پشت گردن شده و گاهي نيز منجر به ريزش مو در پيشاني شده و پيدايش موهاي زايد را به همراه دارد . در اين حالت بانوان مي توانند براي بهبود مشكلات پوست و مو از دارو استفاده كرده و دوران قاعدگي خود را منظم كنند .

بيماري هايي كه مقصرند

در دوران قاعدگي رنگ كردن مو مشكل خاصي ندارد ، ولي رنگ كردن موها در دوران بارداري مجاز نمي باشد . چرا كه رنگ مو از طريق پوست سر جذب شده و وارد بدن مي شود و ممكن است براي جنين خطراتي در پي داشته باشد اما رنگ كردن ساقه ي مو بلامانع است .

ريزش مو فقط به دليل سيكل قاعدگي نمي باشد ، معمولا ريزش مو در زنان مبتلا به مشكلات تخمداني ظاهر مي شود . سيكل قاعدگي در دوران بارداري وجود ندارد ، از اين رو فرد دچار ريزش مو نمي شود ، اما ريزش مو ممكن است ، بعد از تمام شدن دوران بارداري اتفاق بيفتد .

نسخه سنتي چه پيشنهادي دارد ؟

درمانگران و مشاوران گياه درماني بر اين باورند كه براي كاهش عوارض دوران قاعدگي زنان در اين دوران بايد تغديه مناسبي داشته باشند و ورزش را فراموش نكنند . علاوه بر آن داشتن شيوه زندگي سالم در كاهش عوارض دوران قاعدگي تاثير زيادي دارد ، و همچنين دمنوش ها نيز مي توانند در كاهش عوارض قاعدگي كمك كنند .

دمنوش مناسب قاعدگي

تاثيرات دمنوش در كاهش مشكلات قاعدگي غير قابل انكار است ، براي تهيه ي دمنوش مي توانيد به شيوه ي زير عمل كنيد :
زنجبيل تازه را برش داده ، هفت تا ۱۰ عدد برگ نعناع تازه و يك قاشق مرباخوري عسل را به همراه ليموترش در داخل قوري ريخته و به مدت ۲۰ دقيقه دم كرده و ميل نماييد . مصرفاين دمنوش در دوران قاعدگي مفيد بوده و همچنين احساس تحريك پذيري عصبي و حساس بودن را بهبود مي بخشد .

مصرف گياه پنج انگشت مشهور به گياه زنان نيز در دوران قاعدگي توصيه مي شود ، چراكه تاثيرات مثبتي در بدن دارد . به گياه پنج انگشت، فلفل بياباني و ويتاگنوس هم گفته مي شود.
مصرف اين گياه ميزان هورمون ها را تنظيم مي كند و منجر به بالارفتن ميزان پرولاكتين مي شود و حتي دردهاي بدني اين دوران را كاهش مي دهد . مصرف پنج انگشت اختلال قاعدگي را نيز تنظيم مي كند .

افزايش چربي پوست و آكنه

تخمك گذاري ۱۵ روز قبل از شروع خونريزي انجام مي شود و در اين زمان خانم آماده بارور شدن مي شود . ميزان پروژسترون در اين زمان بالا رفته و به دنبال آن ترشح سبوم افزايش مي يابد و در اين زمان است زمينه پوست مساعد شده و باكتري ها تكثير مي يابند . از اين رو احتمال بروز آكنه بالاتر مي رود. براي پيشگيري از بروز يا تشديد جوش ها در اين دوره توصيه بر اين است كه ، از محصولان بدون چرب استفاده شود . استفاده از چه مرطوب كننده هاي بر پايه آب توصيه مي شود .

در دوران قاعدگي لايه برداري توصيه نمي شود ، چرا كه ترشح سبوم با اين كار بالا مي رود . ميزان استروژن دقيقا قبل از شروع خونريزي بسيار كاهش مي يابد و در مقابل ميزان هورمون هاي مردانه يعني تستوسترون و پروژسترون زياد مي شود . در نيمه اول عادت ماهانه، جوش هايي، به ويژه در ناحيه چانه و دور دهان ظاهر مي شود. با مشاهده جوش ها بهتر است از محصولات ضدجوش با پايه اسيدساليسيليك استفاده كنيد و صورت را با محلول هاي شستشو دهنده حاوي آن بشوييد يا از كرم آن استفاده كنيد. و همچنين مرطوب كرذن پوست نيز توصيه مي شود .

برچسب ها: , , , , ,

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تمام حقوق اين وبلاگ متعلق به كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست مي باشد
طراحي قالب : بلاگ اسکين تبديل قالب تک بلاگ